Veteriner Kliniklerinde Stres Yönetimi Eğitimi, Klinik Psk.Dr.Serhan DOĞAN

Veteriner Kliniklerinde Stres Yönetimi Eğitimi

Klinik Psk.Dr.Serhan DOĞAN

*Bu program,  bir seminer değildir. Eğitim günü ve sonrasındaki ödev uygulamaları ile geri dönüşleri içeren bir "EĞİTİM PROGRAMI"dır.

8 Aralık 2018 Cumartesi, ANKARA ERTELENDİ

Karşılama,kayıt:09:00

STRES VE STRES YÖNETİMİ

Stres nedir ne değildir?

Stresle başa çıkma ve stres yönetimi

Stres kaynakları

Stres hakkında yanlış bilinenler

İyi stres ve Kötü Stres

Stres belirtileri

Stresin çeşitleri

Sağlığımızı nasıl etkiliyor?

Stresle başa çıkmada başvurulan savunma mekanizmaları

Stresle baş etmek için uygun olmayan yöntemler

Stresle baş etmek için etkili yöntemler

Kendi stresle başa çıkma tarzınızı değerlendirme

Kurumsal Stres Yönetimi

Stresin İş hayatına ve İletişim Üzerine Etkileri

Stresli Durumları Analiz Etmek

Bedensel Tepkileri Denetlemek İçin Solunum Kontrolü Teknikleri

Stres altında iletişim içerikli rol oynama

 İTİBAR YÖNETİMİ

Amaç: Çağımıza damgasını vuran rekabet kişisel ölçekte başarıyı ön plana çıkarmıştır. Bu rekabet ortamında diğer profesyonellerden daha ön planda olmak için gerekli bilgiler bu programda paylaşılmaktadır.

PROTOKOL KURALLARI

Amaç: Protokol kuralları, iş dünyasının ve sosyal hayatın en önemli gereklerinden birisidir. Bu program protokol kurallarını uygulamaya yönelik şekilde aktarmaktadır.

KÜRSÜ HAKİMİYETİ VE HİTABET

Amaç: Kalabalık grupların karşısında konuşma yapmak profesyonel dünyanın gereklerindendir. Hitabet, geliştirilebilen bir beceridir. Bu program, konuşmacıların gelişimini sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 LİDERLİK

Amaç: Lider, etrafını yönlendiren ve insanların takip ettiği kişidir. Bu program liderlik becerilerini yapılacak uygulamalarla artırmayı ve karizma unsurlarıyla insanları etkilemeyi hedeflemektedir.

ÖZGÜVEN GELİŞTİRMEK

Amaç: Özgüven, kişinin kendisi hakkındaki olumlu düşüncelerle harekete geçebilmesidir; düşük olması durumunda çeşitli yöntemlerle artırılabilir. Bu programda özgüveni güçlendirme becerileri uygulamalı olarak ele alınmaktadır.

KAMERA KARŞISINDA BAŞARILI OLMAK

Amaç: Ekranda olmak ve kameralar karşısında bulunmak yapılabilecek hataların görünür olması dolayısıyla zordur. Bu çalışma ile kamera karşısında rahat şekilde konuşma becerileri geliştirilmektedir.

İLETİŞİM VE ALGIYI YÖNETMEK

Amaç: Gerek kişisel yaşamımızda gerekse kurumsal olarak oluşturduğumuz algı başarının temelinde yer almaktadır. İnsanlarda oluşturduğu algıyı yönetebilenlerin kariyerleri için olumlu adımlar atabilmeleri kolaylaşmaktadır. Etki alanını güçlendiren bir diğer faktör de doğru iletişim metodlarını kullanmaktır. Bu program, etkin iletişim ve algı yönetiminin esaslarını uygulamaya yönelik olarak bir araya getirmektedir.

İNSAN PSİKOLOJİSİNİ ANLAMA

Amaç: İnsan pek çok gizemleri taşıyan bir varlıktır. İnsanı anlamak için temel psikolojik gerçekleri göz önünde bulundurmak gerekir. Bu program, insanı psikoloji perspektifiyle değerlendirmektedir.

BEDEN DİLİ

Amaç: Beden dili iletişimin sessiz halidir ve okunması zor ipuçlarıyla kendini gösterir. Bu program, beden dili elementlerini doğru analiz ederek olması gereken mesajları verme yöntemlerini içermektedir.

UZLAŞMAZLIK VE PROBLEM ÇÖZME 

Amaç: Profesyonel yaşamda karşılaşılabilecek uzlaşmazlık ve problemli durumları çözüme ulaştırmak mümkündür. Bu çalışmada etkili problem ve uzlaşmazlık çözümü yöntemleri aktarılacaktır.

KENDİNE HAKİM OLMAK

Amaç: Sabrı zorlayan durumlar ile karşılaşıldığında kişinin kendisine hakim olması ve profesyonel davranması gereklidir. Bu program zor durumlarda kendine hakim olma becerisi kazandırmaya yönelik olarak tasarlanmıştır.

STRESİ YÖNETEBİLMEK 

Amaç: Stres modern yaşamın vazgeçilemez bir unsurudur. Gerek özel yaşamda gerekse iş ortamında stresi doğru yönlendirmek başarıyı artırır. Bu çalışma stres dayanıklılığını artırır ve ortam stresini yönetebilme tekniklerini sunar.

ORTAMI YÖNLENDİRMEK

Amaç: Bulunduğumuz ortamlar bizi de etkisine alabilir ve ortam etkisi herkes üzerine olumsuz bir etki yaratabilir. Bu çalışma ortamı olumlu yönde etkileyip ön plana çıkma becerisini artırmaktadır.

KİŞİSEL MÜKEMMELLİK

Amaç: Bireysel pratikte ve profesyonel ortamlarda mükemmelliğe ulaşmak öğrenilebilen bir beceridir. Bu program mükemmellik esaslarını paylaşmaktadır.

KRİZ YÖNETİM 

Amaç: Kriz yönetimi bir yöneticinin sıkılıkla karşılaştığı durumlardır. Serin kanlılığını koruyarak ve denenmiş yöntemleri kullanarak krizlere çözüm bulmak mümkündür. Bu program krizi yöneten metodları içermektedir

MOTİVASYON

Amaç: Etkili kişi hem kendini hem de etrafını motive edebilen kişidir. Bu program motivasyon yöntemleriyle insanları aynı hedefe yönlendirme becerisini artırmaya yönelik olarak hazırlanmıştır.

PRATİK UYGULAMAR

UYGULAMA ÖDEVLERİ VE GERİ DÖNÜŞLER*

*Bu program,  bir seminer değildir. Eğitim günü ve sonrasında ödev uygulamaları ile geri dönüşleri içeren bir EĞİTİM PROGRAMIDIR.

17:00 Belge takdimi ve kapanış.

Kayıt Kontenjanı:25 Kişi

Kayıt:

Veteriner Hekim         :400TL,(E.Ö:380 TL)  Abone:340 TL(E.Ö:320 TL)

2018 Mezunu/Öğrenci 340 TL,(E.Ö:320 TL)  Abone:300 TL(E.Ö:280 TL)

Klinik Abone              : 360 TL (E.Ö:340 TL)

Özel Öğrenci Fırsatı (sınırlı kontenjan,telefon teyidi alınız) ::220 TL

*Erken Ödeme (E.Ö) İndirimi:28 Kasım 2018 Çarşamba gününe kadar yapılan ödemeler için geçerlidir.

Ücrete Dahil:

  • Eğitim

  • izleyici notları

  • Sürekli ve sınırsız çay kahve, su

  • Ara ikramlar,

  • Öğle yemeği

  • Sertifika

Kayıt: Eğitim Kayıt Formu için tıklayınız.

Konaklama:Ankara dışından gelecek katılımcılar, eğitimin yapılacağı Kahya Otel'de VETA D Eğitime özel fiyatlarla konaklayabilirler.

Yer:Kahya Otel,

Yeşilırmak Cad. No:14 Demirtepe, 06570 Demirtepe Kartepe/Ankara Telefon(0312) 229 29 77